Wyjaśnienie historii Hadesa 2

Hades 2 to kontynuacja wielokrotnie nagradzanej gry typu rogue-lite z gier Supergiant, Hades. Pierwsza gra cieszyła się dużym uznaniem i uwagą ze względu na fantastyczną oprawę graficzną, dobrze napisane postacie oraz niezwykle dynamiczne i dowcipne dialogi obsady. Ta inwestycja w historię spodobała się wielu graczom. W jaki sposób historia Hadesa 2 opiera się na pierwszej części?

Podsumowanie Hadesu

Hades przedstawił nam Zagreusa, księcia podziemi i syna Hadesa (boga podziemi). Zagreus wychodzi z podziemi, aby odnaleźć swoją matkę, Persefonę i poznać prawdę o swojej przeszłości.

obraz za pośrednictwem Supergiant Games

Walka Zagreusa nie polegała tylko na ucieczce z podziemia; chodziło o jego rodzinę. Chciał odkryć przeszłość swojej rodziny i ponownie zjednoczyć rodziców. Jego podróż ujawniła wiele tajemnic, w końcu udało mu się ponownie zjednoczyć swoją rodzinę, jednocześnie utrzymując dobre stosunki z innymi bogami na górze Olimp.

Później został obdarowany siostrą o imieniu Melinoe. Ale dobre rzeczy nie trwają wiecznie. Chronos, Tytan Czasu i ojciec Hadesa, Zeusa i Posejdona, uciekł z więzienia i podbił Zaświaty, więziąc Hadesa.

Melinoe: Bohaterka Hadesu 2

W Hades 2 poznajemy Melinoe, księżniczkę Podziemia. Jest córką Hadesa i Persefony oraz siostrą Zagreusa. Chronos przejął dom Hadesa, gdy Melinoe była jeszcze dzieckiem, a wychowała ją Hekate, Czarownica z Rozdroży. Przez całe życie trenowała, aby pokonać Chronosa i zemścić się na Domu Hadesa. W Hades 2 wyrusza w podróż, aby ocalić swoją rodzinę z rąk Chronosa, Tytana Czasu.

Zrzut ekranu za pośrednictwem Twinfinite

Skrzyżowania

Melinoe i jej sojusznicy szukają schronienia w Crossroads. To miejsce pomiędzy Zaświatami a powierzchnią….

Autor