Wyjaśnienie Hades 2 Blitz

Ponieważ firma Supergiant Games po raz kolejny powraca do gatunku roguelike w Hades 2, gracze oczekują lepszych wrażeń w porównaniu z i tak już znakomitą pierwszą grą. Jako nieśmiertelna Księżniczka Podziemia czeka tym razem większy, bardziej mityczny świat i, zgodnie z oczekiwaniami, więcej mechanik do opanowania. Dla tych, którzy się zastanawiają czym jest Blitz w Hadesie 2ten przewodnik zawiera wszystkie szczegóły.

Czym jest Blitz w Hadesie 2?

Blitz to jedno z ulepszeń, które można dodać do normalnych i specjalnych ataków Melinoe w Hades 2. Jest ono przyznawane poprzez wybieranie konkretnych dobrodziejstw w miarę postępów w podziemiach, tak jak w oryginalnym Hadesie. Jest uważany za klątwę, a gdy zostanie nałożony na wrogów, może zwiększyć otrzymywane obrażenia, aby pomóc ci wyjść zwycięsko.

Źródło obrazu: Supergiant Games za pośrednictwem Twinfinite

Kiedy wróg zostanie dotknięty Blitzem, będzie przygotowany na dalsze obrażenia, o czym świadczy chmura burzowa nad jego głową. Gdy gracze zadają 120 obrażeń dotkniętemu wrogowi, na początek zostaną uderzeni piorunami, zadając stałe obrażenia przez trzy sekundy.

Może się to bardzo przydać w walce z tłumami wrogów, a nawet przeciwko trudniejszym bossom w Hadesie 2. W przypadku tego pierwszego oznacza to, że możesz potencjalnie zadać grupę wrogów, zanim zadasz duży cios, powodując ich ciągłe ranienie, gdy się skupisz swoją uwagę na innych, bardziej palących zagrożeniach. W tym drugim przypadku oznacza to, że nawet jeśli jesteś w defensywie, nadal będziesz miał szansę zadać obrażenia, zanim nadejdzie szansa na kontratak.

Jak ulepszyć Blitz w Hadesie 2

Podobnie jak w przypadku innych efektów specjalnych, które mogą być dostępne dla graczy w grze, wybieranie dobrodziejstw od bogów, którzy skupiają się na Blitzu, sprawi, że będzie on bardziej skuteczny i będzie zadawał większe obrażenia w miarę upływu czasu. Dotyczy to zarówno dobrodziejstw pojedynczych, jak i duo, a gracze mogą spodziewać się wyższych…

Autor