Wydawca Final Fantasy, Square Enix, „agresywnie realizuje strategię wieloplatformową”

Square Enix to jedna z największych firm zajmujących się grami wideo na świecie, a studio i wydawca planują pewne zmiany w swojej działalności. W przyszłości twórca Final Fantasy zmieni swoją taktykę, która obejmie wykorzystanie wielu platform.

W ramach strategii „dywersyfikacji możliwości zarobkowych”

Wiadomość pochodzi z najnowszego raportu o wynikach Square Enix, który przedstawia zyski i straty od ubiegłego roku do końca bieżącego roku finansowego.

Starając się „zbudować środowisko, w którym więcej klientów będzie mogło cieszyć się naszymi tytułami”, japońska firma „agresywnie będzie realizować strategię wieloplatformową”. Obejmuje to postrzeganie Nintendo, PlayStation, Xbox i PC jako realnych platform do prowadzenia działalności gospodarczej.

Co więcej, Square Enix będzie także „starać się maksymalizować pozyskiwanie nowych użytkowników podczas wypuszczania tytułu na rynek”, a także budować „ciągłe punkty kontaktu z klientami w sprawie naszych tytułów, zwiększając sprzedaż cyfrową”.

W raporcie wskazano, że „skonsolidowana sprzedaż” za rok finansowy zakończony 31 marca 2024 r. wzrosła, szczególnie w odniesieniu do Final Fantasy 16, Final Fantasy Pixel Master i Final Fantasy 7 Rebirth.

Następnie jednak stwierdzono, że „straty operacyjne wzrosły ze względu na wyższą amortyzację kosztów rozwoju i wydatki na reklamę, a także wyższe straty z tytułu wyceny treści w porównaniu z poprzednim rokiem finansowym”.

Firma od lat jest obecna w branży. Było to połączenie dewelopera Square – lub SquareSoft – rozpoczętego w 1987 roku i wydawcy Enix. Obaj połączyli siły w 2003 roku. Większość z pewnością zna wspomnianą serię Final Fantasy, ale ma ona także na koncie Kingdom Hearts, Chrono Trigger, Dragon Quest i nie tylko.

W każdym razie na to wygląda Square Enix robi, co może, aby utrzymać swoją pozycję jednego z największych…

Autor