Wszystkie debuffy w V Rising i jak sobie z nimi radzić

Podobnie jak każda klasyczna gra RPG, V Rising posiada szereg efektów osłabiających, które zadają wrogom różne rodzaje obrażeń. W nim statystyki debuffów kumulują się i współdziałają pomiędzy różnymi formami. Jeśli staniesz się ich ofiarą, oto, jak możesz sobie poradzić z różnymi typami debuffów.

Jak przeciwdziałać każdemu osłabieniu w V Rising

V Rising ma różne obszary, przedmioty i typy wrogów, którzy mogą stawić czoła różnym typom obrażeń. W zależności od tego, gdzie jesteś i z kim masz do czynienia, prawdopodobnie spotkasz się z innym rodzajem osłabienia. Są głównie sześć rodzaje osłabień i oto, jak możesz przeciwdziałać każdemu z nich.

Klątwa Lasu

Zrzut ekranu za pośrednictwem Redlafa

W V Rising jest region (Cursed Forest), który automatycznie nakłada efekt klątwy na twoją postać po wejściu do niego. To osłabienie może na początku nie wydawać się zbyt znaczące, ponieważ osłabia cię tylko o 1 instancję na sekundę. Jednak w momencie, gdy osiągniesz 100 instancji, twoja postać widoczność drastycznie się zmniejsza. Twoja mapa pokryje się szronem i nawet minimapa nie pokaże zbyt wiele.

Szybkim sposobem zapobiegania temu zjawisku jest za darmo uwięzione kosmyki. Te małe rzeczy zauważysz w całym regionie i wystarczy z nimi wejść w interakcję, aby je uwolnić. Dzięki temu szybko zmniejszysz swoją klątwę.

Ekspozycja na czosnek

Obraz przez FireSpark81

Wszyscy wiemy, jak wampiry nienawidzą czosnku. W V Rising programiści przenieśli to na wyższy poziom i zadbali o to, aby czosnek powodował większy promień wykrywania przez wrogów. Więc to jest ostatni debuff, którego potrzebujesz, jeśli potrzebujesz trochę czasu dla siebie. Co więcej, ty także bierzesz 1% więcej obrażeń na instancję i zadaje wrogom o 0,5% mniej obrażeń.

Dwa najlepsze rozwiązania tego problemu to:

Drobny napar odporny na czosnek: Możesz stworzyć ten przepis za pomocą 20 (15) Hell’s Clarion, 1 szczura i 1 manierki wypełnionej wodą. Zwiększa to odporność czosnku o 25 na…

Autor