W ten sposób japońscy fani One Piece wcześnie odkryli przesłanie Vegapunka dzięki przeoczeniu Ody

Fani One Piece zostali niedawno zaskoczeni zaskakującym odkryciem w rozdziale 1113, które rzucało światło na przesłanie Vegapunka o zatonięciu świata. Jednakże ten zwrot akcji nie był zupełnie nowy dla niektórych japońskich czytelników ze względu na wcześniejszy błąd w rozdziale 1085, który nieumyślnie zepsuł ten rozwój kilka miesięcy wcześniej.

Problem wynikał z narracji zawartej w oryginalnej wersji rozdziału 1085, gdzie tekst brzmiał „沈みゆく世界に夜明けの旗を掲げ”, co można przetłumaczyć jako „Podnoszenie flagi świtu w tonącym świecie”.

Wiersz ten wyraźnie wskazuje na późniejsze odkrycie Vegapunka w rozdziale 1113, że przeznaczeniem świata jest utonąć. Aby naprawić ten spoiler, kolejne wydania rozdziału 1085 zostały poprawione tak, aby były mniej odkrywcze, zgodnie z intencją Eiichiro Ody, by zachować niespodziankę.

Vegapunk (Źródło: Eiichiro Oda)

Fani One Piece odkryli przesłanie Vegapunka

Pomimo wysiłków Ody, początkowe przeoczenie zostało wyłapane przez bystrych japońskich YouTuberów, którzy omówili i przeanalizowali potencjalne konsekwencje, ostatecznie zmniejszając wpływ niedawnego ujawnienia mangi na wielu czytelników w Japonii.

Teraz, gdy Vegapunk potwierdził, że świat rzeczywiście tonie, wśród fanów szerzą się spekulacje na temat przyczyny i znaczenia tego kataklizmicznego wydarzenia. Teorie wahają się od zaangażowania Imu – spekulacyjnego Diabła Morskiego pragnącego dominacji nad światem – po starożytne tajemnice związane z zatonięciem Starożytnego Królestwa wieki temu.

Czy wiesz, że Oda ujawnił, że świat przez pomyłkę tonie, a o tym wiedzieli tylko Japończycy? pozwól, że ci to wyjaśnię

W ostatecznej wersji One Piece, rozdział 1085, wiadomość Lilly została zredagowana, a niektóre słowa zostały ukryte, ponieważ zawierały spoilery, które Oda… pic.twitter.com/H3naCp1xKC

— Ławka (@pewpiece) 29 kwietnia 2024 r

Patrząc w przyszłość, pojawia się wątek Eggheada…

Autor