Ujawniono najlepiej sprzedającą się mangę 2023 roku w Ameryce Północnej

Sprzedaż mangi w Ameryce Północnej rośnie równolegle z rozwojem branży anime w ostatnich latach. Pandemia koronawirusa spowodowała gwałtowny wzrost konsumpcji mangi i anime wśród fanów poddanych kwarantannie, a liczba ta nadal rośnie nawet po początkowym wzroście. Niedawny raport przedstawia najlepiej sprzedającą się serię mangi w Ameryce Północnej w roku 2023.

Chociaż sprzedaż mang w Ameryce Północnej rośnie, nadal pozostaje ona w tyle za silnym rynkiem japońskim. W 2023 roku najlepiej sprzedającą się mangą w Japonii była Blue Lock, która sprzedała się w ponad dziesięciu i pół miliona egzemplarzy, a tuż za nią plasowały się Jujutsu Kaisen i One Piece.

Jednak najlepiej sprzedająca się manga w Ameryce Północnej znacznie różni się od Japonii, a Blue Lock nie znajduje się w pierwszej piątce rankingów.

Zabójca demonów, sezon 4 (Źródło: Ufotable)

W Ameryce Północnej Demon Slayer odzyskała pozycję najlepiej sprzedającej się mangi, wyprzedzając nawet wieloletniego faworyta One Piece. Rankingi za rok 2023 przedstawiały się następująco:

1. Zabójca Demonów – 2 050 000
2. Jeden kawałek – 1 900 000
3. Człowiek z piłą łańcuchową – 1 235 000
4. Jujutsu Kaisen – 1 080 000
5. Moja Akademia Bohaterów – 900 000

Odrodzenie Demon Slayer można przypisać nowym czytelnikom odkrywającym tę serię, a jej pierwszy tom stał się najlepiej sprzedającym się tomem indywidualnym w Ameryce Północnej. Tymczasem trwała popularność One Piece w połączeniu z dużą liczbą wolumenów przyczyniła się do jego dobrych wyników sprzedaży.

Autor