‘The Irregular at Magic High School’ Yan Romanı Manga Uyarlaması Alacak

Kadokawa’nın Monthly Dengeki Daioh dergisinin son duyurusu ile “The Irregular at Magic High School” serisinin hayranları arasında heyecan artıyor.

Haziran sayısında, Tsutomu Satou’nun yan romanı “Mahouka: Yoru no Tobari ni Yami wa Hirameku”nun, derginin 27 Mayıs’ta yayınlanması planlanan Temmuz sayısında Yoshiyuki Ōkawa’nın manga uyarlamasını alacağı ortaya çıktı.

Serinin sonunu gösteren çizim (Kredi: Tsutomu Sato)

Yan roman, Tatsuya Shiba’yı korumaya yemin eden Kuroba kardeşlerin maceralarını konu alıyor. Ancak yabancı bir mafyadan gelen tehlikeli bir düşman, gözlerini Tatsuya’ya dikip onları yeni ve tehlikeli bir tehdide sürüklediğinde kararlılıkları sınanır.

Geçtiğimiz Ağustos ayında piyasaya sürülmesinden bu yana, yan roman, ilgi çekici hikayesi ve dinamik karakterleriyle okuyucuların hayal gücünü yakaladı.

Bu arada, anime uyarlamasının hayranlarının da kutlayacak çok şeyi var; şu anda yayınlanmakta olan “The Irregular at Magic High School”un üçüncü televizyon sezonu var.

Animeden Bir Kare (Kredi: Eight Bit Eight Studio)

İlk gösterimi 5 Nisan’da Tokyo MX, Tochigi TV, Gunma TV ve BS11’de yapılacak olan son sezon, Tatsuya ve arkadaşları hayatlarının zorluklarıyla mücadele ederken daha fazla aksiyon, entrika ve sihir sunmayı vaat ediyor.

İlk olarak 2008’de piyasaya sürülen Tsutomu Satou’nun “Sihir Lisesindeki Düzensizler” hafif roman serisi, sihir, gizem ve okul dramının benzersiz karışımıyla izleyicileri büyüledi.

Animeden Bir Kare (Kredi: Eight Bit Eight Studio)

Ana seri Eylül 2020’de sona erecek ve kısa bir süre sonra iki devam filmiyle seri, anime dizileri, filmler ve manga yan ürünleri de dahil olmak üzere çeşitli medya uyarlamaları yoluyla evrenini büyütmeye devam etti.

“Mahouka:”nın manga uyarlamasına dair beklentiler artarken:…

Autor