Sony twierdzi, że Helldivers 2 nie będzie już wymagać połączenia z PSN na PC

Ostatnio Sony zrobiło się niepopularne, twierdząc, że będzie wymuszać Helldivers 2 graczy do połączenia konta PlayStation Network na komputerze PC. Reakcja była natychmiastowa, a wielu graczy zaczęło odwiedzać Steam, aby zrecenzować grę. Od tego czasu wydawca zdecydował się na ten pomysł.

„Słyszeliśmy Twoją opinię”

W dzisiejszym poście na X firma Sony ogłosiła, że ​​wymóg połączenia Steam z PSN w celu grania w Helldivers 2 na PC „nie będzie kontynuowany”. W dalszej części postu napisano, że firma „wciąż uczy się, co jest najlepsze dla graczy na PC”.

Początkowy zamiar wymagania kont PlayStation Network spotkał się z ostrą krytyką ze strony użytkowników Steam, z których wielu nie było zainteresowanych założeniem konta Sony dla jednej gry.

Fani Helldivers — poznaliśmy wasze opinie na temat aktualizacji łączenia kont Helldivers 2. Aktualizacja z 6 maja, która wymagałaby połączenia kont Steam i PlayStation Network w przypadku nowych graczy, a w przypadku obecnych graczy począwszy od 30 maja, nie będzie kontynuowana.
Nadal jesteśmy…

— PlayStation (@PlayStation) 6 maja 2024 r

Pomimo popularności Helldivers 2 od czasu premiery na początku tego roku, naleganie na posiadanie konta PSN spowodowało, że gra została nieco osłabiona na platformie Steam. Obecnie ostatnie recenzje na platformie określają je jako „w większości negatywne” i „mieszane” w przypadku wszystkich recenzji. To znaczny spadek w porównaniu z dobrym przyjęciem gry w lutym.

W chwili pisania tego tekstu zewnętrzna witryna SteamDB zarejestrowała w ciągu ostatnich kilku dni ponad 154 000 negatywnych recenzji. Gra spadła także o jedno miejsce na liście bestsellerów Steama, choć trudno powiedzieć, czy jest to spowodowane kontrowersjami.

Teraz, gdy Sony potwierdziło, że wraca do pierwotnego planu, ciekawie będzie zobaczyć, czy tak się stanie Helldivers 2 może odzyskać dawny dobro…

Autor