Sony, Helldivers 2’nin Artık PC’de PSN Bağlantısına İhtiyaç Duymayacağını Açıkladı

Son zamanlarda Sony, zorlayacağını söyleyerek kendisini popülerliğini yitirdi. Cehennem Dalgıçları 2 oyuncuların PC’de bir PlayStation Network hesabını bağlamaları gerekiyor. Tepki anında geldi ve birçok oyuncu oyunu bombalamak için Steam’e gitti. O zamandan beri yayıncı bu fikre yöneldi.

“Geri bildirimlerinizi duyduk”

Bugün erken saatlerde X’te yayınlanan bir gönderide Sony, Helldivers 2’yi PC’de oynamak için Steam’i PSN’ye bağlama zorunluluğunun “ilerlemeyeceğini” duyurdu. Gönderi, şirketin “PC oyuncuları için en iyinin ne olduğunu hâlâ öğrendiğini” söyleyerek devam ediyor.

PlayStation Network hesaplarını zorunlu kılma yönündeki ilk niyet, birçoğu bir oyun için Sony’ye özel bir hesaba kaydolmakla ilgilenmeyen Steam kullanıcıları tarafından ciddi eleştirilerle karşılandı.

Helldivers hayranları — Helldivers 2 hesap bağlama güncellemesi hakkındaki geri bildirimlerinizi dinledik. Yeni oyuncular ve mevcut oyuncular için 30 Mayıs’tan itibaren Steam ve PlayStation Network hesaplarının bağlanmasını gerektiren 6 Mayıs güncellemesi ilerlemeyecek.
Hala…

— PlayStation (@PlayStation) 6 Mayıs 2024

Helldivers 2’nin bu yılın başlarında piyasaya sürülmesinden bu yana popülaritesine rağmen, PSN hesabına sahip olma konusundaki ısrar, oyunu Steam’de biraz hırpaladı. Şu anda platformdaki son incelemeler, tüm incelemeler için durumu “çoğunlukla olumsuz” ve “karışık” olarak gösteriyor. Bu, oyun Şubat ayında piyasaya sürüldüğünde iyi karşılanmaya kıyasla oldukça düşük bir rakam.

Bu yazının yazıldığı sırada üçüncü taraf web sitesi SteamDB, son birkaç günde 154.000’den fazla olumsuz yorum kaydetti. Oyun aynı zamanda Steam’in En Çok Satanlar listesinde de bir sıra geriledi, ancak bunun tartışmadan mı kaynaklandığını söylemek zor.

Artık Sony ilk planına geri döndüğünü doğruladığına göre, bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini görmek ilginç olacak. Cehennem Dalgıçları 2 eski durumuna dönebilir…

Autor