Ride Kamens Akıllı Telefon Oyunu Kamen Rider Serisinde Mayıs Sonunda Piyasaya Çıkıyor

“Eğitim macerası” oyunu oynamak ücretsiz olacak

Liber Entertainment’ın Kamen Rider serisini temel alan yeni akıllı telefon oyunu Ride Kamens’in resmi web sitesi, Perşembe günü oyunun Mayıs ayı sonlarında yayınlanacağını duyurdu.

Ride Kamens oyununun web sitesinden görüntü

©石森プロ・東映 © BANDAI

“Eğitim macerası” oyunu, isteğe bağlı oyun içi satın alımlarla ücretsiz olarak oynanabilecek.

Oyunun resmi YouTube kanalı Perşembe günü 20 dakikalık “bölüm sıfır” sesli dramasını yayınladı. Sesli dramaya ilham veren orijinal kısa roman, oyunun web sitesinde Japonca olarak da okunabilir.

Hiroko Utsumi (Bucchigiri?! orijinal yaratıcısı, Sk8 the Infinity, Free! – Iwatobi Swim Club, Banana Fish’in yönetmeni) oyunun orijinal ana karakter tasarımlarının taslağını hazırlıyor. Yūya Takahashi (Kubo Won’t Let Me Be Invisible, Laughing Under the Clouds’un dizi kompozisyonu ve senaryoları, Lupin the IIIrd: Jigen’s Gravestone’un senaryosu) dünya inşasından ve ana senaryodan sorumludur ve Toei’den Naomi Takebe (Kamen Rider) Agito, Kamen Rider Blade, Kamen Rider the First yapımcı) dünya inşasının süpervizörü ve yapımcısı olarak görev yapıyor. Liber Entertainment (A3!, I☆CHU) oyunu geliştiriyor ve Bandai planlama ve yönetimle ilgileniyor. Serideki canlı aksiyon televizyon dizileri ve filmlerinin yapımcılığını üstlenen Ishimori Production ve Toei, orijinal proje üzerinde işbirliği yapıyor.

Hikaye, doğa ve medeniyetin uyum içinde olduğu bir şehir olan Nigao Şehrinde geçiyor. Bu şehirde perde arkasında “Kaozizm” adı verilen şeytani bir gizli topluluk faaliyet göstermektedir. Bir gün kahramanımız, “Kaozizm”in vücut modifikasyonu nedeniyle gerçek anılarını kaybeden “Kamen Binicileri”nin varlığını öğrenir. Ana karakter (oyuncu), Kamen Binicileri için bir destek “ajeri” rolünü devraldı…

Autor