Remedy anuluje grę wieloosobową Kestrel, aby skupić się na „istniejących franczyzach”

Rozrywka remedium – studio odpowiedzialne za gry Alan Wake i Control – anulowało jedną ze swoich gier. Wraz ze spółką-matką Tencent deweloper hamuje produkcję gry wieloosobowej w trybie współpracy, o kryptonimie „Kestrel”.

Deweloperzy zostaną przeniesieni do innych projektów

W niedawnym oświadczeniu opublikowanym w części witryny internetowej studia przeznaczonej dla inwestorów, firma Remedy Entertainment podjęła decyzję o anulowaniu Kestrel. Dzieje się tak dlatego, że firma może „bardziej skoncentrować się na innych grach w swoim portfolio”.

W dalszej części komunikatu podano, że osoby pracujące nad projektem – a prace nad nim rozpoczną się w listopadzie 2023 r. – zostaną przeniesione. Kestrel pierwotnie rozpoczęła się jako „ponowne uruchomienie wcześniejszego projektu o kryptonimie Vanguard”.

Chociaż anulowanie gier jest zawsze smutną wiadomością, oznacza to, że Remedy będzie mogło włożyć więcej w niektóre z nadchodzących wydań, zwalniając programistów, którzy pracowali nad Kestrel.

Jeśli chodzi o to, co jest w przygotowaniu, wspomniano o tym niedawno Rozrywka remedium przechodził na kolejne etapy rozwoju części swoich gier. Takimi przykładami są Control 2 i remake Maxa Payne’a.

Studio wypuściło Alan Wake 2 w październiku zeszłego roku i spotkało się z dużym uznaniem. Poświęcając 13 lat na rozwój, była to długo oczekiwana kontynuacja kultowego hitu na Xbox 360. Nowa pozycja zdobyła kilka nagród, w tym tytuł Gry Roku w konkursie The Game Awards 2023, a także nagrodę BAFTA za osiągnięcia artystyczne.

Nie powiedziano jeszcze nic na temat daty premiery remake’u Maxa Payne’a lub kontynuacji Control, ale mamy nadzieję, że deweloper lub wydawca wkrótce będzie miał coś do powiedzenia na temat tych projektów.

Autor