Przewodnik kulinarny z czynnikiem abiotycznym

Jako że Abiotic Factor jest grą, w której mocno pojawia się element przetrwania, z pewnością nie można pominąć aspektu zarządzania żywnością. Jeśli chcesz żyć wystarczająco długo, aby zobaczyć, co gra ma do zaoferowania, musisz jak najszybciej nauczyć się gotować i obchodzić się z jedzeniem. Bez tego, tak jak powinno być w tego typu grach, daleko nie zajedziesz.

Z tego powodu w tym przewodniku kulinarnym Abiotic Factor powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o tym aspekcie gry. Nie tylko jak powinieneś gotować, ale także jakie potrawy i przepisy masz dostępne. Jeśli brakuje Ci jedzenia i nie wiesz, jak postępować, to jest właściwe miejsce dla Ciebie.

Przewodnik kulinarny z czynnikiem abiotycznym

W Abiotic Factor masz cztery różne sposoby przyrządzania jedzenia, aczkolwiek nie wszystkie z nich będą dostępne od początku. Tak naprawdę, gdy tylko zaczniesz swoją przygodę, będziesz miał okazję ugotować jedzenie na patelni lub we wrzącej wodzie. Następnie, gdy zdobędziesz coraz więcej umiejętności w tej czynności i osiągniesz poziom Gotowania 3, odblokujesz możliwość gotowania zupy. Wreszcie, osiągając poziom gotowania 10, będziesz mógł także korzystać z piekarnika.

Kolejną niezwykle ważną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest to, że w miarę jak będziesz coraz lepszy w gotowaniu, twoje jedzenie również będzie coraz lepsze. Tak naprawdę to samo danie można przyrządzić na różne sposoby, aby jego działanie było silniejsze i/lub trwalsze. W konsekwencji spędzanie czasu na gotowaniu przydaje się nie tylko do przygotowywania jedzenia na miejscu czy odblokowywania nowych rodzajów gotowania, ale także do uzyskania większych przewag w grze.

Wreszcie, jak to często bywa w innych grach z gatunku, w Abiotic Factor pojawiła się także mechanika powodująca psucie się jedzenia. Wersja gotowana będzie jednak zepsuć się dłużej niż wersja surowa, dlatego zawsze zalecamy gotowanie…

Autor