Otakon 2024 Manga Sanatçısı Hinoki Kino’yu Ağırlayacak

Resim Otakon’un izniyle Otakon personeli Çarşamba günü bu yılki etkinlikte manga sanatçısı Hinoki Kino’yu ağırlayacağını açıkladı.

Kino, Tо̄ko Amekawa ve Wan Hachipisu’nun 7. Zaman Döngüsü: Kötü Adam En Kötü Düşmanıyla Evli Kaygısız Bir Yaşamın Keyfini Çıkarıyor! (Loop 7-kaime no Akuyaku Reijō wa, Moto Tekikoku de Jiyū Kimamana Hanayome Seikatsu o Mankitsu Suru) Aralık 2020’de Overlap’ın Comic Gardo manga web sitesinde yer alan hafif roman serisi. Seven Seas Entertainment serinin lisansını aldı. Dizi, 7 Ocak’ta bir televizyon animesine ilham kaynağı oldu. Crunchyroll, animeyi Batı’da yayınladı.

Kino, romanların illüstrasyonlarını sağladıktan sonra 2011 yılında Atsuko Asano’nun dokuz ciltlik roman serisi No. 6’nın manga uyarlamasını ARIA’da başlattı. Kodansha USA, Kuzey Amerika’da 6. mangayı yayınladı ve şirket dokuzuncu ve son cildi Ekim 2014’te yayınladı.

Kino, Setsuna Graffiti mangasını Temmuz 2014’te Aria’da başlattı ve Aralık 2015’te sonlandırdı.

Otakon 2024’ün 2-4 Ağustos’ta Washington DC’deki Walter E. Washington Kongre Merkezi’nde yapılması planlanıyor. Geçen yılki etkinlik Temmuz 2023’te gerçekleşti.

Kaynak: Basın bülteni

Autor