Nienazwane wspomnienie – odcinek 5

©2022 古宮九時/KADOKAWA/Projekt Unnamed Memory

Nie sądzę, że nawet smocza ślina pozostawi w ustach tak kwaśny posmak, jak w przypadku części tego odcinka. Wykracza to poza bezmyślne próby Unnamed Memory, aby nas przekonać, że Oscara i Tinashę łączy silniejszy związek niż w rzeczywistości. Jeśli jednak serial ma utrzymujący się, rażący problem, to by było na tyle. Musisz zrobić trochę więcej, niż nalegać, żeby uparcie powtarzał, że zamierza się z nią ożenić, ignorując jej przestrzeń osobistą, aby przekonać mnie, że dwie postacie są sobie przeznaczone, i to może być zasadniczy problem w tym tygodniu, który prowadzi do problemu.

W powieściach romantycznych istnieje pewien trop, w którym bohater jest tak przejęty uczuciami do bohaterki, że zachowuje się w sposób, o którym wiemy, że jest wątpliwy (jeśli nie wręcz błędny), ale w szerszej narracji jest on usprawiedliwiony faktem, że on tylko robi to, bo nie może się powstrzymać; po prostu kocha/chce ją za bardzo, aby zachować panowanie nad sobą. To trop, który w dużej mierze wypadł z łask głównego nurtu w powieściach romantycznych dla dorosłych, ponieważ tak trudno go obronić. Nie ma nic złego w cieszeniu się swoją fikcją, ale Unnamed Memory nie sprzedaje się nawet na tyle dobrze, aby to zadziałało. Kiedy Oscar staje się zazdrosny, gdy zobaczył, jak Als i Tinasha dają (bardzo kiepski) występ dla Miralys, decyduje, że jedynym rozwiązaniem jest uderzyć Als w twarz, walnąć Tinashę magiczną pieczętującą bransoletką, a potem sprawić, by pomyślała, że ​​jest zamierzam ją zgwałcić. Bo w ten sposób pokazujesz kobiecie, że ją kochasz.

Aby osłodzić sobie humor, ta scena ma miejsce wkrótce po tym, jak Oscar przedostaje się do wieży Tinashy, gdzie ona próbuje zrobić to, o co ją poprosił, i każe jej przygotować mu obiad. Sir, jesteś księciem z kuchnią wypełnioną szefami kuchni, którzy chcą wykonywać Twoje rozkazy. Tinasha to wiedźma, którą poprosiłeś o złamanie rzuconego na ciebie czaru. Ta praca nie…

Autor