Najlepsze gry JRPG, które musisz wypróbować

Oto nasza lista wszystkich gier JRPG, które powinieneś wypróbować. Nie martw się, to coś więcej niż tylko Final Fantasy.

Japońskie RPG to jeden z kamieni węgielnych współczesnych gier. Kto wie, gdzie byłaby branża gier, gdyby nie takie tytuły jak Final Fantasy, Dragon Quest czy SaGa? Jest to gatunek pełen eksperymentów, odważnych i nowych.

Aby to uczcić, przygotowaliśmy listę gier JRPG, których nie możesz przegapić. Ze wszystkimi timerami, od dużych marek po mniejsze, mniej znane kultowe klasyki. Jeśli więc chcesz poszerzyć swoje horyzonty lub wybrać się w podróż wspomnieniami, ta lista jest dla Ciebie.

Najlepsze gry JRPG

Ostateczna fantazja 6

Zacznijmy od klasyki. Chociaż toczyło się wiele wojen, w których Final Fantasy wyróżnia się spośród nich wszystkich, myślę, że wszyscy możemy się zgodzić, że Final Fantasy 6 jest grą wszech czasów. Nie tylko dlatego, że pozwala na supleksowanie pociągu czy bicie klaunów.

To epicka opowieść o zmagającym się świecie i ogromnej grupie postaci jednoczących się, by go ocalić. To był pierwszy raz, kiedy serial próbował stworzyć prawdziwe postacie, które nie służyły jedynie rozgrywce. Terra, Locke i Celes to fantastyczne postacie same w sobie, które popychają historię do epickiego zakończenia.

Osoba 3

Można dyskutować, która wersja Persona 3 jest najlepsza. Niezależnie od tego, czy wolisz oryginał na PS2, wersję przenośną, czy nową Persona 3 Reload, wszystko zależy od ciebie, ale wszystkie łączy ta sama iskra. Jest to gra, w której seria Persona stała się Personą. Powiązania społecznościowe i życie codzienne zderzające się z pełzaniem po lochach zostały tu odpowiednio wprowadzone.

Ale nie dlatego Persona 3 wyróżnia się na tle własnej serii. Nie, to jedna z najbardziej spójnych tematycznie gier, jakie kiedykolwiek powstały. Jej mechanika, historia, postacie, grafika, a nawet muzyka służą przesłaniu gry i pomagają jej…

Autor