My Hero Academia’nın 7. Sezonu Destansı Ölüm ve Dirilişi Anlatıyor

My Hero Academia, bir önceki sezonun Mart 2023’te sona ermesinin ardından 4 Mayıs 2024’te yayınlanacak olan ve heyecanla beklenen 7. sezonuna hazırlanıyor.

Hayranlar, geçen sezondan kalan büyük bir heyecandan yola çıkarak önümüzdeki sezonun aksiyona geri dönmesini bekleyebilirler.

Yeni sezonda Amerika’nın 1 Numaralı Kahramanı, Yıldızı ve Çizgisi ön plana çıkacak ve animenin ilk çıkışını yapacak. Onun gelişi, Tomura Shigaraki’nin cesedinin yakında tamamlanmasıyla tetiklenen All Might’ın dış yardım talebine yanıt olarak geldi.

. Star and Stripe Arc olarak bilinen yeni hikaye akışı, hayranların seriden sevdiği aynı heyecan verici aksiyonu ve yoğunluğu sunmayı vaat ediyor.

Yıldızlar ve Şeritler ve Shigaraki (Kredi: Bones)

My Hero Academia Sezon 7

Uyarlamanın beklenen ilerleme hızına göre, 7. sezonun hem Star hem de Stripe Arc’ı ve mangadan iki önemli hikaye olan UA Traitor Arc’ı kapsaması muhtemel.

Önümüzdeki sezonun en önemli anlarından birinin, serinin ana karakteri Katsuki Bakugo’nun ölümü ve ardından yeniden dirilişi olması bekleniyor. Manganın 365. bölümünde,

UA-! (Kredi: Bones)

Bakugo, Izuku Midoriya ile olan bağlantısı nedeniyle Shigaraki’nin onu hedef almasıyla ölümle burun buruna gelir. Shigaraki’nin planı, Midoriya’ya UA’ya döndüğünde Bakugo’nun cesedini sunarak ona psikolojik işkence yapmayı amaçlamaktadır.

Ancak Bakugo’nun dayanıklılığı ve dikkat çekici büyümesi ön plana çıkıyor. Yeni hamlesi Cluster’ı kullanan Bakugo, içerdiği aşırı riske rağmen Shigaraki’ye kesin bir darbe indirir. Maalesef Bakugo, Shigaraki’nin doğrudan göğsüne vurup kalbini parçaladığında kritik bir duruma düşer.

Neyse ki, kahraman Edgeshot tam zamanında müdahale ediyor ve Quirk’ini kullanarak kendini zor bir duruma sokuyor…

Autor