Monogatari Serisi Geri Sayımla Büyük Duyurusunu Yapıyor

Monogatari Serisi animesinin resmi web sitesi Çarşamba günü “Y” harfini içeren bir geri sayımı yayınladı. Geri sayım Perşembe günü Japonya Saatiyle 18:00’da (EDT 05:00) sona erecek.

Bu, Aniplex’in Ocak ayında yaptığı, “O” ve “M” harflerini ortaya çıkaran ve ardından NisiOisin’in Off temporada ve Monster temporada kitaplarının Monogatari serisindeki anime uyarlamasının bu yıl yayınlanacağını duyuran önceki geri sayımının ardından geldi.

Monogatari Serisi Yeni Duyuruyla Tanıtılıyor (Kredi: Aniplex)

NisiOisin’in roman serisi, 2006 yılında iki ciltlik Bakemonogatari hikayesiyle başladı ve 2009’daki ilk anime uyarlamasının temelini oluşturdu. “Son sezon”, Eylül 2014’te “Monogatari Serisi, Gelecek Sezon Tsugimonogatari”yi anlatan Zoku Owarimonogatari ile sona erdi.

Mevsimlerde Gezinmek: “Monogatari” Serisine Yönelik Bir Kılavuz

Orokamonogatari, Wazamonogatari, Nademonogatari ve Musubimonogatari’yi içeren “Sezon Dışı” ciltler, zaman çizelgesinin çeşitli noktalarında geçen bir dizi kısa öyküden oluşan Ekim 2015 ile Ocak 2017 arasında yayınlandı.

Monogatari Serisi Yeni Duyuruyla Tanışıyor (Credits Aniplex)

Bunu takiben, Temmuz 2017’de Shinobumonogatari romanıyla başlayan “Canavar Sezonu”, ardından Yoimonogatari, Amarimonogatari, Ōgimonogatari ve Ağustos 2021’de yayınlanan iki ciltlik Shinomonogatari ile anlatıyı üniversiteye kadar sürdürdü.

Serinin en son ekleneni Ikusamonogatari Mayıs 2023’te yayınlandı.

Autor