Mangaka „Pamiętniki aptekarza” będzie miała przerwę ze względu na ciążę

Na stronie mangowej Sunday Webry Shogakukana udostępniono w poniedziałek informacje dotyczące mangi Kusuriya no Hitorigoto: Mao Mao no Kōkyū Nazotoki Techō Minoji Kuraty, będącej adaptacją serii lekkich powieści Natsu Hyūgi The Apothecary Diaries.

Kurata, która w styczniu powitała na świecie nowego członka rodziny, zrobi sobie przerwę od mangi, aby skupić się na opiece nad dziećmi. Jednak fani mogą spodziewać się wznowienia serializacji mangi latem tego roku.

Dzienniki aptekarza (napisy: Toho Animation)

Manga po raz pierwszy zadebiutowała w magazynie Monthly Sunday GX wydawnictwa Shogakukan w sierpniu 2017 r., a następnie rozszerzyła swój zasięg na Sunday Webry w grudniu 2018 r. Od tego czasu Shogakukan wydał 18 tomów, a pierwsze trafiły na półki w lutym 2018 r.

Co ciekawe, istnieje kolejna mangowa adaptacja The Apothecary Diaries, dzięki uprzejmości Nekokurage, która rozpoczęła swoją serializacyjną podróż w Monthly Big Gangan firmy Square Enix w maju 2017 r. Square Enix Manga publikuje tę wersję w języku angielskim, a 13. tom trafi do sklepów niedawno 25 marca .

Jinshi i Maomao z anime (napisy: Toho Animation)

Oryginalna seria lekkich powieści Natsu Hyūgi ma swoje korzenie w platformie internetowej „Shōsetsuka ni Narō” z października 2011 r. Zyskała na tyle rozgłosu, że dzięki uprzejmości Shufunotomo można ją było zacząć drukować w sierpniu 2014 r. Touko Shino dodaje ilustracje do poprawić wrażenia z czytania.

Autor