Kadokawa zakłada nowe studio anime Bellnox Films

Nowe studio rozpoczyna działalność 1 lipca

Kadokawa ogłosiła we wtorek, że w tym miesiącu utworzy nowe studio produkcji animacji o nazwie Bellnox Films, które formalnie rozpocznie działalność 1 lipca.

Zdjęcie za pośrednictwem strony internetowej Kadokawy

© Kadokawa

Koji Kajita, były szef Gonzo oraz założyciel i były prezes David Production, pełni funkcję reprezentatywnego reżysera i prezesa Bellnox Films.

Nowe studio produkcyjne ma na celu wprowadzenie „nowego stylu produkcji” i ewolucję branży poprzez nowy system, który nie jest ograniczony stanowiskami ani dziedzinami tradycyjnej produkcji anime.

Kajita stwierdził, że chce pracować nad tym, aby branża produkcji animacji była bardziej systematyczna i racjonalna, aby umożliwić jej elastyczny rozwój. W tym celu Bellnox Films koncentruje się na „tworzeniu pożytecznych dzieł”.

Bellnox Films to piąte studio produkcyjne anime Kadokawy, po spółkach zależnych ENGI, Studio KADAN i Raging Bull, a także spółce stowarzyszonej Kinema Citrus.

Źródła: Kadokawa, Mantan Web Mainichi Shimbun

Ujawnienie: Kadokawa World Entertainment (KWE), spółka zależna będąca w całości własnością Kadokawa Corporation, jest większościowym właścicielem Anime News Network, LLC. Jedna lub więcej firm wymienionych w tym artykule jest częścią grupy spółek Kadokawa.

Autor