Jeden kawałek – odcinek 1103

© Eiichiro Oda/Shueisha, Toei Animation

Odcinek 1103 zawiera kilka fajnych pomysłów przeplatanych meldunkami szerszej gamy postaci i lokalizacji.

Minęło trochę czasu, odkąd widzieliśmy odcinek podobny do tego. Krótki zbiór nowych wydarzeń w głównym wątku, przełamany przeglądem innych postaci, był dość powszechny w historii Wano. Były one wówczas oczywiście powszechne, ponieważ były praktyczną koniecznością ze względu na niewiarygodny rozmiar i zasięg łuku. Ciekawie jest zobaczyć tę konstrukcję ponownie w historii Egghead Island i wywołuje to we mnie niemal nostalgiczne uczucie. Jak dotąd fabuła i koncepcja były stosunkowo bezpośrednie, więc od jakiegoś czasu nie widzieliśmy zastosowania tego stylu odcinka, ale wygląda na to, że sieć staje się nieco szersza.

Główne wydarzenia w tej rundzie są stosunkowo niewielkie. Luffy, Jimbei i Chopper ponownie łączą siły z resztą załogi Słomianego Kapelusza, co zawsze jest ekscytujące i stanowi preludium do większych wydarzeń. Śledzimy także Bonney, która ściga doktora Vegapunka, próbując zarówno zemścić się, jak i zdobyć wiedzę o swoim ojcu. Doktor Vegapunk zapewnia nam nieco lepszy wgląd w sytuację, która stworzyła pacyfistów, i chociaż informacje te nie są zaskakujące, pomagają one wzmocnić charakter Kumy. Myślę, że bardziej interesujący wizualnie jest moment, gdy Bonney używa swojej mocy na Vegapunku i odmładza go jednym uderzeniem. Widok wszystkich kryształowych kształtów wypadających z jego ciała, gdy ponownie zmienia się w dziecko, to dokładnie ten rodzaj kreskówkowej dziwności, który pokochałem w tym serialu. Potężna mieszanka absurdu i nieprawdopodobnego opakowania w zniewalającej fantazji sprawia, że ​​wracam tu tydzień po tygodniu.

Meldunki z Eustassem, Garpem i Doll również zwiastują większe wydarzenia. Elbaf i Koby wyłaniają się w naszej najbliższej przyszłości, ale na razie wiemy tylko, że…

Autor