Jak naprawić brak pojawiania się Chocobo podczas zadania Chocobo Wrangling w Final Fantasy VII Rebirth

Czy chocobo z Grasslands uciekły i nie możesz ich już znaleźć? Byłem tam, ale okazuje się, że rozwiązanie jest znacznie prostsze, niż się wydaje. Oto jak sprawić, by chocobos ponownie pojawiło się w zadaniu Znajdź ślady w Final Fantasy VII Rebirth.

Jak znaleźć Chocobo po ucieczce w grze Znajdź ślady w Final Fantasy VII Rebirth

Zdjęcie: Atak fanboya

Udaj się do miejsca, w którym po raz pierwszy znalazłeś chocobos i przytrzymaj Trójkąt, aby wznowić zadanie. Dużo czasu zajęło mi uświadomienie sobie, jakie to proste. Żadne bieganie i szukanie chocobos nie przywróci ich z powrotem, chyba że dotrzesz do miejsca, w którym je znalazłeś i przytrzymasz Trójkąt. Ponieważ gra nie umieszcza tego komunikatu na środku ekranu, możesz go przeoczyć. Wiem, że to zrobiłem. Będzie znajdować się w lewym górnym rogu i ta mechanika jest używana w wielu innych zadaniach.

Gdy misja rozpocznie się ponownie, po prostu rób to, co powinieneś. Podejdź powoli, ukryj się w trawie i wykonaj unik w stronę trawy w prawo, jeśli zauważy cię chocobo. Musisz tylko zbliżyć się wystarczająco blisko do chocobo Billy’ego, aby otrzymać monit o naciśnięcie przycisku. Zobaczysz uroczą scenkę przerywnikową z Aerith, Tifą, Cloud i chocobo. Gdy powróci na ranczo, będziesz mógł go przywołać, gdy tylko znajdziesz się na Łąkach, co znacznie ułatwi podróż. Możesz także skorzystać z szybkiej podróży do przystanków Chocobo i ostatecznie będziesz mógł skorzystać z szybkiej podróży pomiędzy regionami.

Pierwszym typem chocobo, jaki dostaniesz w Final Fantasy VII Rebirth, jest klasyczne żółte chocobo. Ten nie posiada żadnych specjalnych zdolności poza tymi, które posiadają wszystkie stworzenia tego gatunku. Potrafi biegać naprawdę szybko i węszyć w poszukiwaniu przedmiotów, gdy na ekranie pojawia się okrąg ze znakiem zapytania. W miarę postępów w grze znajdziesz chocobo w różnych kolorach, które mają specjalne umiejętności i dodają różne sposoby…

Autor