İsimsiz Hafıza – Bölüm 5

©2022 古宮九時/KADOKAWA/Adsız Bellek Projesi

Ejderha tükürüğünün bile bu bölümün bazı kısımlarında olduğu gibi ağzınızda ekşi bir tat bırakacağını düşünmüyorum. İsimsiz Hafıza’nın, Oscar ve Tinasha’nın olduğundan daha fazla ilişkisi olduğunu düşündürmeye yönelik gönülsüz girişimlerinin ötesine geçiyor. Ancak serinin kalıcı, göze çarpan bir sorunu varsa, o da bu olacaktır. Beni iki karakterin kaderinde birbirine yazıldığına ve bu hafta soruna yol açan temel sorunun bu olabileceğine ikna etmek için onun kişisel alanını göz ardı ederek onunla evleneceğini ısrarla tekrarlamasını sağlamaktan biraz daha fazlasını yapmalısınız.

Aşk kurgusunda, kahramanın, kadın kahramana karşı olan duygularına öylesine yenik düştüğü kinaye vardır ki, (tamamen yanlış olmasa bile) şüpheli olduğunu bildiğimiz şekillerde hareket eder, ancak daha geniş anlatıda, onun yalnızca kendisi olduğu gerçeğiyle mazur görülürler. bunu kendine hakim olamadığı için yapıyor; o sadece onu kendi kendini kontrol edemeyecek kadar çok seviyor / istiyor. Bu, savunulması çok zor olduğu için yetişkinlere yönelik romantik romanlarda ana akımın gözünden düşmüş bir kinayedir. Kurgunuzda bundan keyif almanızda yanlış bir şey yok, ancak İsimsiz Hafıza onu çalıştıracak kadar bile satmıyor. Oscar, Als ve Tinasha’nın Miralys için (çok berbat) bir gösteri sergilediğini gördükten sonra kıskanınca, tek çözümün Als’in suratına yumruk atmak, Tinasha’ya sihirli mühürlü bir bileklik tokatlamak ve sonra ona kendisinin öyle olduğunu düşünmesini sağlamak olduğuna karar verir. ona tecavüz edecek. Çünkü bir kadına onu sevdiğinizi böyle gösterirsiniz.

İşin tadını daha da güzelleştirmek için, bu sahne, Oscar’ın Tinasha’nın kulesine girmesinden kısa bir süre sonra geliyor; orada Tinasha ondan istediğini yapmaya çalışıyor ve ona akşam yemeği hazırlamasını söylüyor. Efendim, siz, emirlerinizi yerine getirmeye hazır şeflerle dolu bir mutfağı olan bir prenssiniz. Tinasha, üzerindeki büyüyü bozmasını istediğin cadı. Bu iş olmaz…

Autor