İkigami: Sairin Manga 5. Sezonun Zirvesine Ulaştı

Amazon aracılığıyla görüntü

© Motoro Mase, Shogakukan

Shogakukan’ın Big Comic dergisinin bu yılki 10. sayısı Cuma günü, Motoro Mase’nin Ikigami: The Ultimate Limit mangasının yeni serisi olan Ikigami: Sairin’in (Ikigami: The Return) derginin bir sonraki sayısında beşinci sezonunun zirvesine ulaşacağını açıkladı. 24 Mayısta.

Mase, mangayı Eylül 2021’de Big Comic’te piyasaya sürdü. Shogakukan, manganın ikinci derlenmiş kitap cildini geçtiğimiz Eylül ayında yayınladı.

Viz Media, orijinal manganın 10 cildinin tamamını yayınladı ve hikayeyi şöyle anlatıyor:

Sayın Vatandaş: Dünyanın sıkıntılı bir yer olduğunu şüphesiz fark etmişsinizdir. İnsanlar ilgisiz, tembel ve motivasyonsuzdur. Muhtemelen kendinize şu soruyu sormuşsunuzdur: “Bu sistematik düşüşü durdurmak için neden hiçbir şey yapılmıyor?” Tedbirlerin alındığını bilmek sizi mutlu edecektir. Biz, hükümetiniz, toplumun bir uyandırma çağrısına ihtiyacı olduğuna karar verdik. Bugünden itibaren, bildirimden sonraki 24 saat içinde öldürülecek farklı bir vatandaşı rastgele seçeceğiz.

Bunun tüm insanlara yaşamın ne kadar değerli olduğunu ve toplumun üretken, aktif üyeleri olmanın ne kadar önemli olduğunu hatırlatmaya yardımcı olacağına inanıyoruz. Bu yeni programa gösterdiğiniz ilgi, işbirliğiniz ve katılımınız için teşekkür ederiz.

Mase, orijinal mangayı 2005 yılında Shogakukan’ın Weekly Young Sunday dergisinde yayınladı ve 2008’de Big Comic Spirits’e aktardı ve 2012’ye kadar burada yayınlandı.

Kaynak: Big Comic’in 10. sayısı

Autor