Haikyu!! Film finałowy przekroczył 6,99 miliona sprzedanych biletów, co było rekordowym sukcesem

Z oficjalnego konta X dla dwuczęściowego Haikyu!! W środę ujawniono ostateczny projekt kontynuacji filmu, a pierwszy film „HAIKYU!! The Dumpster Battle” odniósł bezprecedensowy sukces w japońskich kinach.

Przewyższając oczekiwania, film sprzedał ponad 6,99 miliona biletów i zarobił oszałamiającą kwotę 10 miliardów jenów (około 63 milionów dolarów) w zaledwie 75 dni od premiery 16 lutego.

Kadr z filmu (Źródło: Production IG)

Aby uczcić to monumentalne osiągnięcie, ekipa filmu udostępniła specjalny film reklamowy, który przez tydzień zdobił potężną wystawę Shinjuku Wall 456 w pobliżu tokijskiej stacji Shinjuku.

Reżyseria i scenariusz: Susumu Mitsunaka, znany z pracy nad pierwszym i trzecim sezonem Haikyu!! telewizyjne anime „The Dumpster Battle” nie tylko podbiło serca fanów, ale także zapewniło sobie tytuł największego weekendu otwarcia filmu w Japonii w tym roku.

Nekoma kontra Karasuno (Źródło: Production IG)

Imponujące zyski z debiutu w wysokości 2 230 465 540 jenów (14,12 mln dolarów) przyćmiły nawet słynny film anime „Mobile Suit Gundam Seed FREEDOM”.

Ekscytacja wciąż rośnie, gdy film przygotowuje się do swojej premiery w Ameryce Północnej, która odbędzie się 31 maja, a projekcje będą odbywać się zarówno w języku japońskim z angielskimi napisami, jak i w angielskim dubbingu.

Ilustracja bitwy w śmietniku z mangi (Źródło: Haruichi Furudate)

Ta z niecierpliwością oczekiwana premiera gwarantuje, że fani na całym świecie będą mogli doświadczyć ekscytującego starcia pomiędzy Liceum Karasuno i Liceum Nekoma przedstawionego w pierwszej części „Haikyu!! Finał” projektu filmowego.

Od momentu powstania w 2011 roku, Haruichi Furudate’s Haikyu!! manga zyskała wierną rzeszę fanów dzięki ekscytującym meczom siatkówki i ujmującym postaciom. Wraz z zakończeniem serii mangi w lipcu 2020 r….

Autor