Hades 2’nin Steam Deck’te İçerik İndirirken Takılıp Kalması Nasıl Onarılır

Steam Deck’inizde Hades 2 oynamayı sabırsızlıkla bekliyorsanız, sizi bekleyen bir sorun olabilir. Çok sayıda oyuncu Hades 2’nin Steam Deck’ten içerik indirme konusunda takılıp kaldığından ve bunu aşmalarının hiçbir yolu olmadığından şikayet etti. Hades 2 bu nedenle Steam Deck’te yayınlanmadığından oyuncular bu soruna geçici bir çözüm arıyor.

Henüz kalıcı bir çözüm bulunmamakla birlikte, oyuncular işe yarayan birkaç sorun giderme ipucu bulmuşlardır. Hades 2’nin erken erişimi artık çıktı, bu da oyuncuların oyuna mümkün olan en kısa sürede girmek istediği anlamına geliyor. Oyunu Oyun Modunda ve ardından Masaüstü Modunda çalıştırmayı denedik ancak ikisinde de işe yaramadı. Yeniden başlatmayı ve yeniden yüklemeyi denedikten sonra normal düzeltmeler bu sorunda işe yaramaz.

Hades 2 İçerik Sorun Giderme İpuçlarını İndirmede Takıldı

Steam aracılığıyla görüntü

Hades 2’nin Steam Deck’te içerik indirirken takılıp kalmasıyla ilgili sorunla karşılaşıyorsanız birkaç geçici çözüm vardır. İşe yarayacaklarının garantisi olmasa da, oyuncular için işe yarayanlar yalnızca bunlar. Hades 2 Steam Deck’te başlamadığından bu sorunu çözmek için yapmanız gerekenler:

Lütfen İndirilenler bölümünde Proton 9.0 indirme işlemini tamamlayın. Ardından Masaüstü Moduna gidin ve oyunu orada başlatmayı deneyin. Proton indirme işlemi beklemedeyse bu durum Hades 2’nin Masaüstü Modu’nu etkileyebilir. Uyumluluk sekmesine erişmeniz, “özel uyumluluk aracını kullan” yazan kutuyu işaretlemeniz ve birini, tercihen Proton 9.0’ı seçmeniz gerekecektir. Bunu yaptıktan sonra oyunu çalıştırmayı deneyin; Hades 2’nin Steam Deck’te içerik indirirken takılıp kalması sorununu aşabilirsiniz.

Şu anda bunlar, Hades 2’nin Steam Deck’te başlamaması sorununu aşmanıza yardımcı olabilecek yalnızca iki çalışan sorun giderme ipucudur. Bu konuda kalıcı bir çözüm bulunur bulunmaz bu kılavuzu güncelleyeceğiz…

Autor