Hades 2’deki Ana Karakter Kimdir?

Hades 2’yi alacaksanız yeni ana karakterin kim olduğunu merak edebilirsiniz. Doğrudan bir devam filmi olduğu için kahramanın Zagreus olmasını beklemek kolaydır, ancak tanıtım fragmanında bunun yerine bir kız gösterildi. Olaylar karışıyor çünkü Hades’in yakalandığını ve “Zaman durdurulamaz” dediğini görüyoruz. Bu onun nereden geldiği, adının ne olduğu ve daha fazlası hakkında bir sürü soruyu gündeme getiriyor. Bu soruların tümü, Yunan Mitolojisi hakkında asgari bilgi sahibi olmanıza, God of War oyunlarından geliyor olmanıza veya Percy Jackson kitaplarını okumanıza bakılmaksızın geçerlidir. Ama konunun dışına çıkmayalim, Melinoe işte bu.

Hades 2’nin Kahramanı Kimdir?

Resim Kredisi: YouTube’da Süper Dev Oyunlar. Melinoe, Hades 2’nin yeni ana karakteridir.

Hades 2’deki ana karakter Melinoe’dir.. Yeraltı Dünyasının Prensesi olarak da bilinen Zagreus’un küçük kız kardeşi ve Hades ile Persephone’nin kızıdır. Bu oyunda Hekate (Cadılık ve Necromancy Tanrıçası) onu kurtarır ve Melinoe’yi Cadı olması için eğitir. Bir titan avcısı olacak kadar güçlü olacak şekilde eğitildi; bu önemli çünkü ailesini ve Olympus’u kurtarmak istiyorsa Zamanın Titanı Chronos’la yüzleşmek zorunda.

Hades 2’de Melinoe’nin Görünüşü

Melinoe bir yarı tanrı olduğundan insana çok benzeyen bir görünüme sahiptir. Sol eli yeşil renkte parlıyor, muhtemelen güçlerinin büyücülükle ilgili olduğunu gösteriyor. Bir gözü Yeşil/Altın, diğer gözü ise Kırmızı renktedir. Melinoe’nin, önünde Hilal Ay’ı olan Laurel Wreath kafa bandıyla ayarlanmış kısa sarı saçları var. Kıyafeti turuncu/safran rengi bir elbisenin yanı sıra boyunluk, kemer ve kol ve bacaklar için diğer aksesuarlardan oluşuyor. Tipik olarak silah seçimi olarak Orak ve Hançer taşıyor.

Yunan Mitolojisinde Melinoe Kimdir?

Melinoe, aynı zamanda bilinen bir Yunan perisidir…

Autor