Gri Bölge Savaşı performans sorunlarını düzeltme

Şu anda Gray Zone Warfare, Steam’de endişe verici bir Karma İncelemelerle karşı karşıya, bunun başlıca sebebi de oyundaki düşük performans sorunları. Kekemeliği ve kötü aslına uygunluğu iyileştirmek isteyenler için endişelenmeyin, çünkü biz sizi koruduk. Bu sinir bozucu GZW performans sorunlarını nasıl çözebileceğimizi öğrenelim.

Gri Bölge Savaşında FPS nasıl geliştirilir

Çoğu oyunda FPS’yi ve genel performansı iyileştirmek, grafik doğruluğuna zarar vermeden hangi ayarların en fazla faydayı sağladığına bağlıdır. Her bir ayarın düşürülmesi en yüksek performansın elde edilmesini sağlayabilirken, tüm tesisleri 2 boyutlu hale getirmeden aynı pürüzsüzlüğü sunabilecek bir orta yol da bulunabilir.

FSR veya DLSS Yükseltmeyi kullanın

Reddit’te, düzeltme çığlıkları ya da performans sorunlarıyla ilgili şikayetler arasında, başkalarından Kenar Yumuşatma/Yükseltme Yöntemlerini FSR’ye değiştirmelerini isteyen oyuncular bulabilirsiniz; bazı oyuncular bu basit değişiklikle FPS’lerinin iki katına çıktığını bildiriyor. NVIDIA kullanıcıları FSR yerine özel DLSS’yi kullanabilir ve performansta benzer artışlar görebilirler. Yükseltme ayarı Grafik sekmesinde ve Gelişmiş bölümünün altında bulunabilir.

Bilmeyenler için, yükseltme, GPU’nuz üzerinde baskı yaratmadan bir görüntünün daha yüksek piksel sayısında yeniden çizilmesidir. Örnek olarak, yükseltilmiş bir 1080p görüntü, 1440p görüntüye çok benzer görünecektir veya örneğin, 1080p veya 1440p’ye yükseltilmiş bir 720p’yi tercih edebilirsiniz. Bu nedenle, yükseltme yönteminizi değiştirmenizin hem görsel netlik hem de performans üzerinde güçlü bir etkisi olacaktır (özellikle yerel ve yükseltilmiş çözünürlük arasındaki fark ne kadar büyükse).

İyi donanıma sahip oyuncular, DLSS 3 Kare Oluşturma ayarını kullanırken mevcut Epik veya daha yüksek grafiği kullanmayı tercih edebilir. NVIDIA, kullanıcıların 4K doku çözünürlüğünde kare hızlarında 2,7 kat artış görebildiğini söylerken, oyuncular takılmalarda kayda değer bir azalma bildirdi…

Autor