Gri Bölge Savaşı için performans iyileştirmeleri sunuluyor, daha fazlası da yolda

Gray Zone Warfare’in yakın zamanda Erken Erişime sunulması, oyunun genel performansına ilişkin yaygın eleştiriler aldı. Neyse ki geliştirici Madfinger Games, bu sorunları ortaya çıktıkça ortadan kaldırmak için mücadelesine başladı.

Oyunun resmi Steam tartışma panosundaki kullanıcılar, oyunun çeşitli sorunlarından dolayı özellikle öfkeliler; LoboDoMar kullanıcısı şunları söylüyor: “Zor 30 FPS alabiliyorum ve sahnede her hareket ettiğimde oyun 20 saniye takılıyor.” I7-4770k @ 3.5Ghz ve 32GB RAM’e sahip bir RTX 3080 TI’ya sahip; bu da Gray Zone Warfare’in minimum tavsiyesinin çok üstünde. Bunun gibi yorumlar oyunun resmi Discord ve Steam tartışma forumlarında yaygındır ve bundan biraz daha yüksek özelliklere sahip bir sisteme sahip biri olarak, oyun oynarken benzer sorunlar yaşadığımı doğrulayabilirim.

Madfinger Games, devam eden performans sorunlarını gidermek amacıyla resmi olarak bir düzeltme yayınladığından, işleri olduğu gibi bırakmayı planlamıyor. Kapsam olarak küçük olmasına rağmen Düzeltme 1, DLSS Çerçeve oluşturma desteği olmayan grafik kartları için FSR’nin çalışma biçiminde birkaç değişiklik yaptı. Ek olarak, “performansı artırmaya odaklanarak FSR için kenar yumuşatma kalitesini iyileştirdiğini” belirtiyor.

Birçok oyuncu FSR düzeltmesi için minnettarlığını dile getirirken, bazıları bunun tam tersini ifade ediyor ve düzeltmenin performans durumlarını daha da kötüleştirmesine neden oluyor. Gray Zone Warfare resmi Discord sunucusunda NaturalBornSina kullanıcısı, FSR düzeltme güncellemesinin ardından “130’dan (Saniyedeki Kare Sayısı) 90 FPS’ye düştüğünü” söylüyor. Discord’daki “I.Vee” adlı başka bir kullanıcı, FSR düzeltmesini izleyen DLSS ile karşılaştırıldığında “FSR’de çökmeye başladığını ancak FPS’nin çok daha iyi” olduğunu söylüyor.

Madfinger Games’e göre X’te sabitlenmiş tweet (resmi olarak Twitter olarak biliniyordu)Hotfix 1, oyun 1.0 sürümüne doğru güncellenmeye devam eden birçok düzeltmeden biridir. Onlar sahip…

Autor