Godzilla x Kong: Yeni İmparatorluk Japonya’da Korkunç Bir Çıkış Yapıyor

“Godzilla x Kong: Yeni İmparatorluk” Japon sinemalarına da sıçrayarak izleyicileri iki efsanevi dev arasındaki nihai savaşla karşı karşıya getiriyor.

Japonya gişesinde 2. sırada yer alan film, vizyona girdiği ilk üç günde 300.000’den fazla bilet sattı ve 466.704.060 yen (yaklaşık 3,05 milyon ABD Doları) gibi şaşırtıcı bir gelir elde etti.

“Godzilla King Kong’a Karşı” (Kredi: Legendary Pictures)

Pazartesi tatili yaklaşırken bilet satışları 417.000’e yükseldi ve kümülatif toplam 622 milyon yen (yaklaşık 4,06 milyon ABD Doları) oldu; bu da filmin ilgi çekiciliğinin bir kanıtı.

Godzilla ile Kong arasındaki bu destansı hesaplaşma her yerde coşkuyla karşılandı. Başlangıçta Amerika Birleşik Devletleri’nde 12 Nisan’da vizyona girmesi planlanan film, 29 Mart’ta iki hafta önce gösterime girerek hayranlarını şaşırttı.

“Godzilla” (Kredi: Toho Co.)

28 Mart’taki ön gösterim gösterimleri etkileyici bir 8 milyon ABD doları toplayarak bir “Monsterverse” filminin en iyi ikinci ön gösterimi oldu.

Film Amerika’nın dört bir yanında sinemalarda gösterime girdiğinde gişede hakimiyet kurdu ve açılış haftasonunda şaşırtıcı bir şekilde 80 milyon ABD doları hasılat elde etti.

“King Kong” (Kredi: RKO Radio Pictures)

Hem yurt içinde hem de yurt dışında muazzam başarısıyla “Godzilla x Kong: Yeni İmparatorluk”, küresel bir fenomen olarak statüsünü sağlamlaştırıyor, olağanüstü gösterisiyle izleyicilere sunuluyor ve iki sinema efsanesi arasındaki eskimeyen rekabeti yeniden alevlendiriyor.

Autor