Godzilla x Kong: The New Empire potwornie debiutuje w Japonii

„Godzilla x Kong: Nowe Imperium” wkracza do japońskich kin, przedstawiając widzów twarzą w twarz z ostateczną bitwą pomiędzy dwoma legendarnymi tytanami.

Zadebiutując na drugim miejscu pod względem sprzedaży biletów w Japonii, film sprzedał ponad 300 000 biletów i zarobił oszałamiającą kwotę 466 704 060 jenów (około 3,05 miliona dolarów) w ciągu pierwszych trzech dni od premiery.

„Godzilla kontra King Kong” (Źródło: Legendarne zdjęcia)

Wraz z nadejściem poniedziałkowego święta sprzedaż biletów wzrosła do 417 000, a łączna kwota wyniosła 622 miliony jenów (4,06 miliona dolarów), co świadczy o porywającym uroku filmu.

To epickie starcie Godzilli z Kongiem spotkało się wszędzie z entuzjazmem. Film, który pierwotnie miał mieć premierę w Stanach Zjednoczonych 12 kwietnia, zaskoczył fanów premierą dwa tygodnie wcześniej, 29 marca.

„Godzilla” (Źródło: Toho Co.)

Pokazy przedpremierowe, które odbyły się 28 marca, przyniosły imponujący wynik w wysokości 8 milionów dolarów, co plasowało się na drugim miejscu pod względem liczby zapowiedzi filmu „Monsterverse”.

Gdy film wdarł się do kin w całej Ameryce, zdominował sprzedaż biletów, zarabiając oszałamiającą kwotę 80 milionów dolarów w weekend otwarcia.

„King Kong” (Źródło: zdjęcia radiowe RKO)

Dzięki monumentalnemu sukcesowi w kraju i za granicą „Godzilla x Kong: The New Empire” umacnia swój status światowego fenomenu, widza swoim niesamowitym spektaklem i wznawiając na nowo ponadczasową rywalizację pomiędzy dwiema legendami kina.

Autor