Final Fantasy VII Rebirth’te Vincent’a Ne Yanıt Verilmeli?

Vincent tarafından yakalandınız mı ve şimdi size düşmanınızın kim olduğunu mu soruyor? Endişelenmeyin, Final Fantasy VII Rebirth’te Vincent’a ne cevap vermeniz gerektiğini aşağıdan kontrol edin.

Oyuncular Nibelheim’a vardıklarında Shinra Malikanesi’ne erişebilecekleri çok önemli bir anla karşılaşacaklar. Burada Vincent Valentine adında gizemli bir karakterle tanışırlar.

Vincent’a Final Fantasy 7 Rebirth’te Düşmanın Olduğunu Kime Söylemelisiniz?

Resim: Fanboy’un saldırısı

Eski bir Türk mensubu olan Vincent, oyuncunun karakteri Bulut’a şu soruyu yöneltiyor: “Düşmanınız mı? Peki düşmanı kim olabilir?” Bu soru üç potansiyel yanıt sunuyor: Shinra, Wutai veya Sephiroth. Her seçim, ekip üyelerinizin farklı tepkilerini tetikler ancak hiçbiri oyunun sonucunu değiştirmez.

Shinra’yı düşmanınız ilan ederseniz Shinra için çalışan Cait Sith tedirgin olur. Bu yanıt Vincent’ı geçmişte Türklerle olan bağlantısı nedeniyle de üzebilir. Wutai’yi seçerseniz, Yuffie hoşnutsuzluğunu ifade edecek ve Cloud’un şaka yaptığını iddia etmesine neden olacaktır (gerçi bu özellikle komik bir şaka olmasa da Cloud). Ancak Sephiroth’u düşmanınız olarak belirlerseniz ek bir diyalog tetiklenmez.

Seçilen yanıt ne olursa olsun Cloud, sonunda Sephiroth’un gerçekten düşman olduğunu ortaya çıkarır. Bu açıklama Vincent’ı Cloud ve ekibine yardım etmeye zorlar. Vincent oynanabilir bir karakter olmasa da, yolculuğun geri kalanında bir arkadaş olarak gruba katılır.

Bu etkileşim, Final Fantasy VII Rebirth’ü oyuncular için büyüleyici bir deneyim haline getiren karmaşık anlatıyı ve karakter dinamiklerini öne çıkarıyor. Oyunun diyalog seçimlerinin karakter ilişkilerini nasıl etkileyebileceğini ve parti üyelerinin her duruma nasıl tepki vereceğini gösteriyor.

Peki Vincent şunu sorduğunda, “Düşmanınız mı? Peki bu kim olabilir?” Shinra Malikanesi’nde, unutma ki…

Autor