Fani „Naruto” rozczarowani ilością uwagi, jaką Luffy poświęca „One Piece”

Naruto, pomysł Masashi Kishimoto, nadal podbija serca fanów, nawet 25 lat po debiucie. Podróż Kishimoto-san jako walczącego mangaki przybrała dramatyczny obrót wraz z sukcesem Naruto, ustanawiając go mistrzem opowiadania historii z talentem do tworzenia wielowarstwowych postaci.

Popularność mangi gwałtownie wzrosła, co doprowadziło do jej głośnej adaptacji anime w 2002 roku. Naruto szybko stał się ukochaną serią, zapisując się w historii anime i imponująco zajmując 13. miejsce na liście „500 najpopularniejszych” ANN.

Instalacja Gear 5 Luffy’ego w Paryżu (Źródło: Twitter)

Pomimo niesłabnącej popularności Naruto, ostatnie wydarzenia w Paryżu wywołały pewne kontrowersje wśród fanów. Gigantyczna maskotka Monkey D. Luffy’ego z One Piece pojawiła się nieoczekiwanie, pozostawiając lojalistów Naruto poczuciu się nieco zlekceważonym.

Nie można jednak zaprzeczyć, że Naruto pozostawił niezatarty ślad w widzach, a kultowe momenty, takie jak transformacja Gear 5, bitwa pod Marineford i Lobby Enniego na zawsze zapisały się w pamięci fanów.

Monkey D. Luffy (Źródło: Toei Animation)

Chociaż niektórzy fani wyrazili rozczarowanie zauważalnym brakiem uwagi Kishimoto-san wobec swoich bohaterów, nie mogli powstrzymać się od oczarowania wielkim hołdem złożonym Luffy’emu.

Wielu podkreślało różnicę w traktowaniu Naruto i innych bohaterów shonen, wzywając firmy produkcyjne do wzmożenia wysiłków na rzecz uhonorowania ukochanych postaci.

Seria Naruto (Źródło: Mashashi Kishimoto)

Dziedzictwo Naruto trwa, przypominając nam o sile opowiadania historii i trwałym wpływie ukochanych postaci na fanów na całym świecie.

Autor