Drugi sezon „BLUELOCK” trafi na ekrany w październiku

Oficjalne konto X poświęcone telewizyjnej adaptacji mangi piłkarskiej BLUELOCK Muneyukiego Kaneshiro i Yūsuke Nomury przekazało w poniedziałek ekscytujące wieści: drugi sezon serialu ma trafić na ekrany w październiku.

Aby uczcić to ogłoszenie, Nomura pokazał fanom specjalną ilustrację przedstawiającą datę premiery długo oczekiwanego drugiego sezonu.

Pierwszy sezon anime, składający się z 24 odcinków, rozpoczął się w Japonii w październiku 2022 roku w telewizji Asahi i stowarzyszonych z nią sieciach w ramach bloku programowego NUMAnimation. Crunchyroll transmitował także serial jednocześnie z jego emisją, oferując fanom angielski dub.

Pamiątkowa ilustracja drugiego sezonu serialu „Blue Lock” (Źródło: Yusuke Nomura)

Oprócz serii anime, fani mieli okazję zobaczyć 19 kwietnia w Japonii premierę filmu anime BLUELOCK -Episode Nagi-, opartego na spinoffowej mandze Kōty Sannomiya.

Film zrobił furorę w kasie, sprzedając imponującą liczbę 337 000 biletów i zarobiwszy około 463 milionów jenów (2,99 miliona dolarów) w weekend otwarcia, zapewniając sobie drugie miejsce w japońskich rankingach kasowych. Fani z Ameryki Północnej będą mogli obejrzeć premierę filmu 28 czerwca.

Manga spinoff, która opowiada o historii Seishirō Nagiego przed jego pobytem w ośrodku Blue Lock, zwróciła uwagę wydawnictwa Kodansha USA Publishing, które ogłosiło plany wydania jej drukiem począwszy od jesieni 2024 roku.

Główna manga BLUELOCK, pierwotnie opublikowana w Weekly Shōnen Magazine w sierpniu 2018 r., zyskała uznanie krytyków, zdobywając prestiżową nagrodę dla najlepszej mangi Shōnen podczas 45. dorocznej edycji nagród Manga Awards organizowanej przez firmę Kodansha w 2021 r.

Wraz z wydaniem 29. tomu zbiorczego zaplanowanego na 16 maja, BLUELOCK w dalszym ciągu przyciąga widzów intensywną akcją piłkarską i fascynującymi postaciami.

Autor