Deku’nun VA’sı “My Hero Academia” Karakterlerini Gönderen İnsanlardan Bıktı

Nakliye, Anime hayranları arasında yoğun tartışmalara yol açabilir. İster shojo aşkları ister shonen maceraları olsun, romantik eşleşmeler, yaratıcılar tarafından amaçlanmış olsun ya da olmasın, sıklıkla tartışmalarda kendine yer bulur. Ancak My Hero Academia’dan bir yıldız, bu özel konuşmadan uzak durmak istediğini açıkça belirtiyor.

Izuku Midoriya’nın İngilizce seslendirme sanatçısı Justin Briner, konuyu ele almak için sosyal medyayı kullandı. Hayranlarından kibarca kongre panelleri sırasında sevkıyatla ilgili soruları gündeme getirmekten kaçınmalarını istedi ve bu tür tartışmalara karışmanın kendisine düşmediğini belirtti.

“Lütfen panellerimde bana gemiler hakkında soru sormayı bırakın! Bu beni ilgilendirmez ve resmi olarak çok ileri gitti” diye paylaştı Briner.

Justin Briner (Kredi: Funimation)

Belirli bir fandomu eleştirmediğini vurguladı ve hayranların çeşitli romantik eşleşmelerle eğlendiğini kabul etti. Ancak olası yansımaları ve sınırlar koyma ihtiyacını öne sürerek nakliye tartışmalarına sürüklenmekten duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

My Hero Academia, fandomunda Izuku x Bakugo’dan Shoto x Momo’ya kadar çok sayıda gemiye sahiptir. Dizinin ana odağı romantizm olmasa da hayranlar bu karakterleri bir araya getirmekten keyif alıyor. Ancak bu eşleştirmelerin hiçbiri kanon değildir ve anime endüstrisindeki aktörler, belirli gemileri kamuya açık bir şekilde desteklerken zorluklarla karşılaşabilirler.

“My Hero Academia” (Kredi: Studio BONES)

Briner’ın talebi, nakliye çılgınlığının bazen fandomun diğer yönlerini gölgeleyebildiği diğer popüler anime dizilerinde görülen daha geniş bir eğilimi yansıtıyor. My Hero Academia tutkulu hayranlarla dolu gelişen bir topluluk oluştursa da, yaratımında yer alan kişilerin sınırlarına saygı duymak çok önemlidir.

Autor