Bokura no Sennen’den Kimi ga Shinu’ya Yapımı no 30-ka Kan Mangası Haziran’da Sona Eriyor

Haziran 2021’de başlatılan multimedya projesinin manga kısmı

© çıplak maymun, Akita Shoten

Akita Shoten’in Monthly Princess dergisinin Haziran sayısında Salı günü, yaratıcı ikili çıplak maymunun Bokura no Sennen to Kimi ga Shinu Made no 30-ka Kan (Our Millennium and the 30 Days Until You Die) projesinin mangasının derginin 2017 yılında sona ereceği açıklandı. Bir sonraki sayı 6 Haziran’da.

Naked Ape, proje için mangayı Haziran 2021’de Monthly Princess’te başlattı. Manga yayınlandığında dergi, manganın daha büyük bir medya projesinin parçası olduğunu kaydetti. Manga, dünyaya dair neredeyse hiçbir şey hissetmeyen ve sanki kül rengi bir kutunun içinden bakıyormuş gibi deneyimleyen Towa adlı bir kıza odaklanıyor. Ancak gizemli bir gençle tanışmasıyla hayatı değişmeye başlar.

Akita Shoten, manganın dördüncü derlenmiş kitap cildini Ağustos 2023’te yayınladı. Proje, sırasıyla Ekim 2023 ve Eylül 2023’te hem canlı aksiyon film uyarlamasına hem de sahne oyununa ilham verdi.

Manga yaratıcısı ikili Otoh Saki ve Tomomi Nakamura’dan oluşuyor. İkili, Samurai ga Tensei Shitara Idol ni Natta Hanashi (The Story of How a Samurai Was Reincarnated and Became an Idol) mangasını Eylül 2021’de sonlandırdı. İkili, mangayı Nisan 2019’da Monthly Princess’te başlattı.

Viz Media, orijinal 2002-2008 sürümünden itibaren 13 ciltlik çıplak maymun Switch mangasını yayınladı. Manga, 2008 ve 2009’da iki bölümlük bir video anime serisine ilham kaynağı oldu.

Kaynak: Aylık Prenses Haziran sayısı

Autor