Bibliofilska księżniczka Manga robi sobie kilkumiesięczną przerwę

W czerwcowym numerze magazynu Monthly Comic Zero-Sum Ichijinsha ujawniono w zeszły piątek, że manga Yui Kikuta, adaptacja powieści Yui Bibliophile Princess, będzie miała przerwę i planuje wznowić ją jesienią tego roku.

Zamiast mangi magazyn opublikuje zapowiedź mangi w następnym numerze 28 maja, aby upamiętnić wydanie nadchodzącego, dziewiątego tomu książki, który również ukaże się tego samego dnia.

Bibliofilska księżniczka Manga robi przerwę (Źródło: J Novel Club)

J-Novel Club, który publikuje mangę w języku angielskim, podaje następujący opis historii:

„Kiedy miłośniczka książek Lady Elianna zauważa, że ​​książę Krzysztof – jej narzeczony tylko z nazwy – zadaje się z inną szlachcianką, zdaje sobie sprawę, że niedawne plotki muszą być prawdziwe. Książę ma osobę, którą naprawdę kocha, co oznacza, że ​​zerwanie zaręczyn jest nieuniknione i zbliża się wielkimi krokami. Nie zdaje sobie sprawy, że jest to jedynie powierzchowna fala – jedna z wielu, w których prawda sięga głęboko, w spisku przekraczającym jej wyobraźnię!”

Yui Kikuta wypuścił mangę w Monthly Comic Zero-Sum w sierpniu 2018 r., a J-Novel Club wydał siódmy tom mangi 28 lutego.

Bibliofilska księżniczka Manga robi przerwę (Źródło: J Novel Club)

Yui publikuje tę historię w odcinkach na stronie internetowej Shōsetsuka ni Narō (Bądźmy powieściopisarzami) od września 2015 r., a Ichijinsha zaczął publikować drukowaną wersję tej historii z ilustracjami Satsuki Shiiny w lipcu 2016 r. J-Novel Club również uzyskał licencję i jest wydawanie powieści.

Powieści te zainspirowały anime telewizyjne, którego premiera odbyła się w październiku 2022 r., a HIDIVE transmitowało anime w trakcie jego emisji w Japonii.

Autor