Anime’de Bu Hafta – Animelerin Neden İptal Edildiğini Hiç Bilecek Miyiz?

Nick ve Chris, Stars Align’ın ikinci yarısından 2007 JoJo’s Bizarre Adventure: Phantom Blood filmine kadar en sinir bozucu anime iptallerinden bazılarını anlatıyor.

Yasal Uyarı: Bu sohbet günlüğünde katılımcıların ifade ettiği görüş ve düşünceler Anime News Network’ün görüşleri değildir.
Spoiler Uyarısı Önümüzdeki serinin tartışılması için.

Yuri!!! on Ice, Stars Align, Panty & Stocking ve Lucifer and the Biscuit Hammer Crunchyroll’da, Mysteria Friends ise HIDIVE’da mevcut. Outlaw Star ve The Vision of Escaflowne daha önce Funimation’da yayınlanıyordu ancak şu anda kullanılamıyor.

Chris

Nick, şu ana kadar tuhaf bir sezon oldu. Daha önce lisanssız animelerin yayın hizmetlerinde birdenbire ortaya çıktığını görmüştük. Eş zamanlı yayını atlayan yüksek profilli animeler yaşadık. Ve şimdi, daha geçen hafta, pek çok hayranın korktuğu büyük bir anime iptali yaşadık.

Görünüşe göre Yuri gerçekten de buza konmuş.

Nick

Sırf bu kelime oyunu için seni iptal etmemiz gerekiyor.

Tamam, belki bu hâlâ biraz erkendi. Yuri’ye bakılırsa yaralar hala taze olmalı!!! on Ice hayranları sekiz yıl boyunca Ice Adölescence’ın devam filmi için nefeslerini tutmuş halde beklediler, ancak filmin kararsız bir şekilde iptal edilmesi için. “Çeşitli koşullar” nedeniyle bir tanesini dökün.

Ne kadar kültürel bir fenomen olduğu göz önüne alındığında Yuri!!! on Ice en parlak dönemini yaşıyordu, tuhaf bir uyumsuzluktu bu. Uğurlu “Crashed Crunchyroll” Kulübüne katılan bir diziden bahsediyoruz. Yine de bunların hiçbirinin MAPPA’ya çok fazla damlama anlamına gelmediğini varsayalım. Bu durumda, neden kendi kendini finanse eden dizilere yöneldiklerini ve ayrıca Chainsaw Man ve Jujutsu Kaisen gibi kesin shonen uyarlamalarını tercih ettiklerini anlamaya başlarsınız.

MAPPA’nın çalışma ortamı hakkında son zamanlarda duyduklarımız göz önüne alındığında, “insan kaynakları gelişimi”nden bahsetmeleri biraz üzücü…

Autor