Akane-banashi’nin Yaratıcısı Yeni Kapakta Dragon Ball’dan Akira Toriyama’ya Saygı duruşunda bulunuyor

Manga serisi Akane-banashi yakın zamanda Futatsume İlk Etkinliği hikayesinde heyecan verici bir gelişmeyi tanıttı ve son bölümün kapak resmiyle Dragon Ball’a özel bir selam vererek okuyucuları cezbetti.

Shueisha’nın Weekly Shonen Jump dergisinde hızla en çok konuşulan dizilerden biri haline gelen Akane-banashi, Rakugo hikaye anlatımına yönelik özgün keşfiyle öne çıkıyor.

Dizi, Rakugo dünyasında itibarını kazanmaya çalışan baş kahramanı Akane’nin gelişimini sürekli olarak sergiledi; hem anlatı hem de sanat eserleri kaliteleri açısından büyük övgüler aldı.

Akane-banashi, Yuki Suenaga ve Takamasa Moue’nin arkasındaki yaratıcı beyinler daha önce Shonen Jump’ın diğer önemli serilerine saygı duruşunda bulunmuşlardı ancak Bölüm 105’in çizimlerinde hayranlık ifadelerini artırdılar.

Akane-banashi, Ch. 105: Akane’nin terfisi rakugo ustaları arasında tartışmaya devam ediyor! Resmi kaynaktan ÜCRETSİZ okuyun! https://t.co/dTQ9ThV9bw pic.twitter.com/ha80n054On

— Shonen Jump (@shonenjump) 7 Nisan 2024

Bu bölümün canlı renklerle sunulan kapak resminde, Goku ve Dragon Ball’daki diğer karakterler tarafından kullanılan ikonik hareketi yansıtan, baş karakter Akane’nin Kamehameha Dalgası gerçekleştirmesi yer alıyor.

Bu saygı duruşu, efsanevi Akira Toriyama’ya yürekten bir saygı duruşu niteliği taşıyor ve manganın Shonen Jump kökleriyle olan bağlantısını daha da zenginleştiriyor.

Bu baharın başlarında Akira Toriyama’nın vefat haberinin ardından Akane-banashi’nin ortak yaratıcısı Yuki Suenaga, taziyelerini dile getiren birkaç Shonen Jump sanatçısı arasında yer aldı ve şöyle dedi:

“O kadar ani oldu ki söyleyecek söz bulamıyorum. Kalbimin derinliklerinden, huzur içinde yat.

Bu bölümün Dragon Ball’dan ilham alan kapak resmi, onların saygısını yeni bir boyuta taşıyor ve kutluyor…

Autor