Abiyotik Faktör Pişirme Rehberi

Abiyotik Faktör, güçlü bir hayatta kalma bileşeninin bulunduğu bir oyun olduğundan, gıda yönetimi yönü kesinlikle gözden kaçırılamaz. Oyunun neler sunabileceğini görecek kadar uzun yaşamak istiyorsanız, mümkün olan en kısa sürede yemek pişirmeyi ve kullanmayı öğrenmeniz gerekir. Aslında bu tür oyunlarda olması gerektiği gibi onsuz çok uzağa gidemezsiniz.

Bu nedenle bu Abiyotik Faktör yemek pişirme rehberimizde oyunun bu yönü hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatacağız. Yalnızca nasıl yemek pişirmeniz gerektiği değil, aynı zamanda hangi yiyeceklerin ve tariflerin mevcut olduğu da önemlidir. Yiyecek sıkıntısı çekiyorsanız ve nasıl ilerleyeceğinizi bilmiyorsanız burası tam size göre.

Abiyotik Faktör Pişirme Rehberi

Abiyotik Faktör’de yemek pişirmenin dört farklı yolu vardır, ancak bunların hepsi başlangıçta mevcut olmayacaktır. Aslında maceranıza başladığınız andan itibaren yemeğinizi tavada veya kaynar su ile pişirme imkanına sahip olacaksınız. Daha sonra, bu aktivitede giderek daha fazla beceri kazanıp Aşçılık 3 seviyesine ulaştıkça çorba yapabilme olasılığının kilidini açacaksınız. Son olarak Aşçılık seviyesi 10’a ulaştığınızda fırını da kullanabileceksiniz.

Ayrıca, son derece önemli olduğunu belirtmemiz gereken bir diğer nokta da, siz yemek pişirmede daha iyi hale geldikçe, yemeğinizin de daha iyi ve daha iyi olacağıdır. Aslında etkilerinin daha büyük ve/veya daha uzun süreli olmasını sağlamak için aynı yemek farklı şekillerde pişirilebilir. Sonuç olarak, yemek pişirmeye zaman harcamak yalnızca yerinde yiyecek yaratmak veya yeni pişirme türlerinin kilidini açmak için değil, aynı zamanda oyunda daha büyük avantajlar elde etmek için de faydalıdır.

Son olarak, türün diğer oyunlarında sıklıkla olduğu gibi, Abiyotik Faktör’de de yiyeceklerin bozulmasına neden olan bir mekanik var. Ancak pişmiş versiyonun bozulması çiğ versiyona göre daha uzun sürecektir, bu nedenle her zaman pişirmenizi öneririz…

Autor